خانه > خاطرات, روزنوشت, عکس و حرف > شهید استاد عبدالعلی مزاری (ره)

شهید استاد عبدالعلی مزاری (ره)

سیزدهمین سالگرد شهادت رهبر شهید استاد عبدالعلی مزاری

شهادت افتخار آمیز و قهرمانه رهبر شهید استاد عبدالعلی مزاری (ره) و یاران صدیقش را به عموم عدالت خواهان و آزادی خواهان تسلیت عرض می نمایم.

از غزنه تا بلخ

 

نوشته شده توسط آزاد ، در تاریخ ۲۱ حوت ۱۳۸۶
دسته ها: خاطرات، روزنوشت، عکس و حرف


مطالب مرتبط

اگر مطلب بالا برایتان جالب و خواندنی بود ، پیشنهاد می کنم که مطالب مرتبط به این موضوع را نیز بخوانید :

اشتراک گذاری

می توانید با استفاده از دکمه زیر ، این مطلب را در گوگل محبوب کرده و خواندن آن را به دیگران توصیه کنید :

لینک کوتاه برای این مطلب

اگر قصد اشتراک گذاری این مطلب را دارید می توانید لینک کوتاه را در وبلاگ یا سایت خود قرار دهید
آدرس لینک کوتاه :

آخرین دیدگاه های ارسال شده

۳۱ دیدگاه برای : شهید استاد عبدالعلی مزاری (ره)

 1. ‏کمال کابلی‏‏ :

  سلام وعرض ادب .

 2. ‏هويدا‏‏ :

  با عرض وسلام وارادت خدمت شما ودرود بر روح ابر مرد که خونش را برای ازادی برابری ومساوات هدیه به ملت شریف افغانستان وباالخصوص مردمش کرد تا باشد جاویدان گرچه دشمنان صلح وازادی که بنای هویت شان از بدویت شروع میشه واز اصلیت شان ابا میورزه وافتخارش به کشتن ودریدن وسوختاندن ونابود کردن است ونا مجاهد بودنش را به عالمیان ثابت کرده اند ایا میشه از دشمنان مجهول الهویت که زنده بگور کردن وسربریدن و به غم نشاندن مادران لذت میبره وبا این فرهنگ قبیلوی شان مقام ومنزلتش نزد خدایان شان بیشتر میشه توقع دیگر داشت اما این دشمنان خوشبختی باید بداندکه انها فقط جسم این شهیدان را از ما ربوده ولی غیرت وهمتش وارمان های والای ان سروران ازادی وحق طلب را ما در تاروپود خود حک کرده ایم تا خورشید طلوع کند این ارمان ها زنده وجاویدان میماند زنده باد ملت های ازادی خا زنده باد بر انسانها وملت های بیدار یاد این شهید بزرک ویارن باوفایش را گرامی میداریم وبرروحش درود باد

 3. ‏fatima‏‏ :

  salam brader!manam baz tslit arz midaram.sahadate babai man ra.
  zahmati khobi mikased barader barai navistaha va web tan.
  khamisa movafaq based
  bdrod

 4. ‏محمدی‏‏ :

  من هم سالگرد شهید راه عدالت و بنیانگذار عدالت در افغانستان را تسلیت عرض می کنم
  ملت افغانستان باید بداند که مزاری برای تحقق بخشیدن عدالت و به اجراء گذاشتن عدالت به شهادت رسید کشوری که عدالت را در بند کشیده بودند مزاری می خواست عدالت را از قید و بند آزاد نمایند و در راه آزادی به شهادت رسید روحش شاد و آرمانهایش پاینده باد

 5. ‏razia‏‏ :

  سلام آقایی باقر!
  از اینکه خبرم کردید جهانی سپاس کارههای تا عالی است.آن نوشته های پیشینه ات را خواندم خیلی عالی بود. امیداورم همیشه بنویسید و ما را خبر کنید داستانهای جالبی مینویسید قابل تقدیر است.
  موفق و شاد باشید

 6. ‏بسوی عدالت‏‏ :

  با سلام و احترام
  به این صفحه سری بزنید و در صورت دلخواه یادمان سیزدهمین سالگرد شهادت استاد مزاری را در وبسایت خود بگذارید

  باتشکر
  http://mazary.net/toplogo

 7. ‏كاظم‏‏ :

  سلام آزاد عزیز … من هم شهادت جانکاه استاد عالیقدر عبدلعلی مزاری رو به همه ی آزادگان راه اسلام و کشور عزیزمان افغانستان تسلیت میگم ..آزاد عزیز کار گرافیکی بسیار زیبایی رو بنمایش گذاشتی واقعا خوشحال شدم … در مورد درخواستی که داشتی من نرم افزار پروین رو بهت پیشنهاد میکنم …لینک دانلود این نرم افزار رو هم تو وبم گذاشتم …امیدوارم که کارت رو راه بندازه …دوستدارت کاظم…

 8. ‏محمد غریب‏‏ :

  سلام
  یک گالری عکس از تصاویر زیبای بابه در سایت بود
  نمی دانم چرا پاک کدین .اگه میشه او را دوباره د سایت بانین
  سالگرد بابه نزدیک است

 9. ‏محمدصادق دهقان‏‏ :

  خون شهیدان وطن همیشه چراغ راه نسل آینده است. یاد و نام شهیدان سرزمین افغانستان به ویژه شهیدان مقاومت غرب کابل و شهید مزاری جاودانه باد.

 10. ‏زهرا جعفری‏‏ :

  سلام برادر گرامی!
  ۲۲حوت سیزدهمین سالگرد شهادت رهبر شهید بابه مزاری بدست گروه بد نام طالبان به همه عدالتخواهان و بخصوص مردم زجر کشیده افغانستان تسلیت باد.

 11. ‏رضا‏‏ :

  سلام عزیزم از کار خوب تان واقعا لذت بردیم
  موفق باشید. از سمنگان هم خبر بگیرید. ما از سویدن در خدمت تان هستیم.
  سالگرد شهادت بابه را برای فرزندان سر افراز ش تسلیت عرض می نمایم. اداره سمنگان و مدریت فنی سایت.

 12. ‏رضا‏‏ :

  سلام

 13. ‏ظریفی‏‏ :

  سلام دوست عزیز !
  لینک را دز مسنجر افلین دریافت واینجا شتافته از کشتهء خواندم که دلها بیادش خون است وقلبهای به خاطرش می تپد سرود را زیبا یافتم وتو صیف هوطن از دست رفتهرا در نبودش ناروا نمیپندارم ولی چگونه شده است که از نوشتن پیام در تلا وت اشک دیرست دوری میجوئید.
  بهر صورت شما وهمراهان شمارا درین راه تسلیت باد وهر گز دی گر چنین رنجی نصیب ملیت زحمتکش ملک ما ویا بگویم جهان مباد خیراست گاهی سر بزنید تا مرا وده های دوستی کمی رنگ بگیرد وتبادل پیام شود عرض حر مت ظریفی

 14. ‏سيد حكيم بينش‏‏ :

  با سلام و عرض ادب
  شهادت مردان میدان معرکه و عشق که خون شان را در راه اسلام و آزادی و حقوق ملت خویش نثار کرده اند بخصوص استاد شهید مزاری را به همه آزادی خواهان تسلیت می گویم .
  زبال سرخ کفتر قصه می گفت
  ز سنگ خون خنجر قصه می گفت
  پدر هم رفت با پر های خونین
  در آن شب ها که مادر قصه می گفت

 15. ‏نذیر احمد‏‏ :

  من هم به نوبه خودم سالگرد شهادت جانگداز رهبر و اسطوره شجاعت را به تمام ملت افغانستان خصوصاً ملیت هزاره تسلیت عرض مینمایم.
  مزاری عاشق و عشق هزاره
  که تا گرده هزاره چون ستاره

 16. ‏نذیر احمد فرهنگ‏‏ :

  شهادت استاد عبدالعلی مزاری به تمام رهروان و پیروان راه عدالت و آزادی تسلیت عرض نموده این را میخواهم بگویم درست است که استاد دیگر در بین ما و شما نیست ولی یاد ها و خاطرات شیرین ایشان همیشه با ما و شما هست و خواهد بود بیایید تا همه مشعلداران راه ایشان که همان عدالت، آزادی و وحدت هست باشیم.
  سوز دل من در دل پروانه نباشد
  پروانه چو من عاشق دیوانه نباشد
  ای شمع گر بسوزی وفاداری منهم
  کمتر زوفاداری پروانه نباشد
  در کابل بجز گوشۀ ویرانه بی سقف
  بهر من بیچاره دگر خانه نباشد
  بابا تو چرا غافلی از حال دل من
  هرگز خبرت از من دردانه نباشد
  سر مست شد از ساغر تو نذیر
  زان باده که در ساغر و پیمانه نباشد

 17. ‏دریاباری‏‏ :

  روحش شاد ویادش گرامی باد!

 18. ‏باچه آزره_بختیاری‏‏ :

  آزاد عزیز و سلام و سلام
  عرض تسلیت دارم به مناسبت شهادت بزرگ پیشوای قبیله. همو که رفت تا ماندن را به ما بیاموزد.همو که ابرووعزت مابود.یادش گرامی باد
  به افتخار متون زیبای این چشمه ،لینک تان درباچه ازره درج گردید.
  تشکر

 19. ‏سيد الياس علوي‏‏ :

  سلام
  شعر زیبایی بود. اتفاقا من تعدادی شعر را خوانده بودم در مورد شهید مزاری. یکی از بهترین آنها را سید رضا محمدی شاعر جوان هموطن سروده بود که در آن روزها بسیار گل کرده بود و همینطور تعدادی شعر موفق دیگر از شاعران دیگر مثل آقای احمدی و قدسی …

  راستی این آهنگ زمینه‌ وبلاگ بسیار زیباست. می‌توانم خواهش کنم کدش را برایم روان کنید.
  با سپاس و
  آرزوی شادی برای همه‌ی هموطنان

 20. ‏کمال کابلی‏‏ :

  با درود .
  تمرین نویسنده گی با گذارشات روزمره چه عیب داشت ؟ رهایش کردی . تجلیل از رفته گانِ قوم خودی را دیگران بسیار کرده و میکنند . نام شان را نمیبرم ، خودت میشناسی . اتهامت زیاد متوجه شان است چون مرده پرستی ، قوم پرستی ، آدم پرستی و چی و چی … سعی کن در مدیحه سرایی نمانی و داستان و رمان انتخابِ بجاست . آینده ات را خیلی روشن میبینم . امید از من دلگیر نشوی .
  با محبت .

 21. ‏عباس ابراهیمی‏‏ :

  سلام.
  این شعر در مراسم سیزدهمین سالگرد بابه مزاری در هالند نیز قرائت شد. در حالیکه مجری برنامه کتاب تبر و باغ گل سرخ را در دست داشت، شعر را به نام او ختم کرد. جای تعجب بود.

  موفق باشید

 22. ‏نيك‏‏ :

  ok

 23. ‏کمال کابلی‏‏ :

  بهاران خجسته باد …
  برآمد باد صبح و بوی نوروز
  به کام دوستان و بخت پیروز
  مبارک بادت این سال و همه سال
  همایون بادت این روز و همه روز

  بهار روزتان خجسته
  نوروزتان پرشکوه
  و
  زنده گی تان شادان باد
  با محبت
  http://www.kamalkabuli.blogfa.com

 24. ‏ظفیر‏‏ :

  سلام برادر گرامی و قلم بدست!
  در هجر آن فرزانۀ جاویدانهِ تاریخ بهتر از این سروده نیافتم؛ حال ما در هجر رهبر کمتر از یعقوب نیست… راهش را پُرِ رهروان صدیق و راستین آرزومندم.
  سر سبزی همیشگیِ خود و قلمتان از خداوند نون والقلم خواهانم.

 25. ‏عنایت‏‏ :

  اسد بودا) مزاری، برای مردم ما اولین و آخرین «بیانِ‌حکیم» است. تاریخ(ما، کلام ناگفته است و مزاری تنها «کلامِ‌ناطق» که تاریخ ما را باز می‌گوید مزاری، آیه مجید “هستندگی” ما است

 26. ‏نیما‏‏ :

  طراحیت هم خیلی خوبه همینجوری ادامه بده یا حق !

 27. ‏آتش‏‏ :

  سلام برادر عزیزم.وبلاگ خیلی زیبایی داری.خیلی لذت بردم.مخصوصا با این آهنگ فوق العاده.من خودم را اول یک مسلمان می دانم بعد یک ایرانی.ارادت خاصی هم به برادران افغانی مسلمان خودم دارم.بخصوص مجاهدین راه حق و عدالت.خیلی زیباست حتما ادامه بده.به امید ارتباط دوباره

 28. ‏آتش‏‏ :

  این آهنگ زمینه وبلاگت منو کشت.اگر میشه این آهنگ رو برام میل کن.

 29. ‏emran‏‏ :

  salam
  sayte jalebi darid khoshhal misham saytamono link konim vase ham

 30. ‏emran‏‏ :

  khoshhal misham saytamono ba ham link konim

 31. ‏zahara‏‏ :

  salam bar ham vatanane gerami
  man ham salgarde shahadate ostad baba mazari ra khedmate tak take shoma tasliat arz mikonam
  shad bashid va sarfaraz
  .

تبلیغات

Hostgator | Wordpress Hosting

درباره آزاد

بیست سال پيش از کتم عدم پا بر عرصه وجود نهادم و وارد بازي روزگار شدم ، از افغانستان هستم ولی در کانادا زندگی می کنم. اولين وبلاگم را چهار سال پيش آغاز کرده بودم و بعد از آن تصميم گرفتم به ديار ديگر بروم . آنوقت وبلاگ روزنوشت به جمع وبلاگ هاي مهاجران افغانستاني در بلاگفا اضافه شد . نام آزاد را اولين بار در همان جا انتخاب کردم ، آزاد ، يعني گفتن ، شنيدن و نوشتن هر چيزي که در دل داري .
خلاصه اينکه يک سال از روزنوشت گذشت و تصميم گرفتم دوباره کوچ کنم . مثل اينکه زندگي مهاجرتي تاثيرش را روي دنياي مجازي هم گذاشت . حدود يک يا دوسال مي شود که در چشمه ريگي بدون در نظر گرفتن مسائل قومي و سياسي مي نويسم . تنها آن چيزي را مي نويسم که ذهنم را به خودش مشغول مي کند .گاهي اوقات شعر مي سرايم و داستان مي نويسم . داستان نوشتن را خيلي دوست دارم ، سعي مي کنم بيشتر مضمون داستان هايم را واقعي و به دور از تخيلات انتخاب کنم . تا باشد که ببينيم دست سرنوشت باز ما را کجا خواهد انداخت.

دیگر امکانات

به خاطر بسپارید که :
قسمت ارسال دیدگاه ، سی روز پس از انتشار آن مطلب مسدود می شود. همچنین ارسال دیدگاه برای مطالب قدیمی امکان پذیر نیست . تقاضا دارم ، اگر دیدگاهی دارید آن را در پایین همان مطلب ارسال کنید ، نه اینکه در یک مطلب دیگر آن را بفرستید . اگر بخش دیدگاه ها بسته بود ، تنها می توانید مطلب را بخوانید و قادر به ارسال دیدگاه نیستید. دیدگاه های منتشر شده در پرشین بلاگ توسط گروه های تبلیغاتی ارسال می شوند و بنده در فرستادن آنها دخیل نیستم . اگر می خواهید دیدگاه های ارسال شده توسط گروه های تبلیغاتی در خصوص مطالب چشمه ریگی را دریافت نکنید به بنده ایمیل بزنید.

دیگر امکانات

خواهشا به یاد داشته باشید :
چشمه ریگی مسئول محتویات وبسایت ها و وبلاگ های دیگر نمی باشد . بازنشر مطالب دیگران در چشمه ریگی الزاما منعکس کننده دیدگاه بنده نیست و نظریات شخصی نویسنده آن مطلب می باشد. برای نمایش بهتر این سایت ، می توانید از مرورگر فایرفاکس یا اینترنت اکسپلورر هشت به بالا استفاده کنید.

دیگر امکانات

فراموش نکنید :
مطالب منتشر شده در چشمه ریگی ، علمی نیستند ! پس زکات هم به آن تعلق نمی گیرد ، به همین منظور نوشته ها را بازنشر نکنید. اگر نوشته ها را در دیگر وبلاگها ، بدون ذکر منبع خواندید ، بدانید که شخصی که کپی برداری کرده نه وبلاگ نویس است و نه فرهنگ وبلاگ نویسی می داند. بلکه شخصی بازنده است که تخیلات و افکار دیگران بر او غلبه کرده و قدرت نوشتن را از او گرفته است . آزاد در تایید و یا عدم تایید دیدگاه ها مختار است ، همچنین می تواند دیدگاه های توهین آمیز را پاک و ویرایش کند.